آموزش انتقال محتواهای اکس باکس وان به اکس باکس سری اکس

شما می‌توانید به راحتی تمام محتوا و اطلاعات خود در اکس باکس وان را به اکس باکس سری اکس یا اس منتقل کنید.

1. با استفاده از اتصال به اینترنت

اگر بتوانید کنسول خود را به اینترنت وصل کنید، فرآیند انتقال اطلاعات بسیار، بسیار راحت خواهد بود! تمام بازی‌هایی که به صورت دیجیتالی خریده‌اید، در بخش My Games and apps دیده می‌شوند. البته ممکن است این بخش در ابتدا خالی باشد. در این صورت، به پایین صفحه بروید و روی گزینه Full Library و سپس، گزینه all owned games کلیک کنید. در این بخش، می‌توانید دانلود هر بازی یا برنامه دیگری که قبلا خریداری کرده‌اید را شروع کنید. فقط به یاد داشته باشید که برای داشتن بهترین نتیجه، از طریق اتصال باسیم به اینترنت وصل شوید.

اگر به شبکه Xbox Live متصل باشید، فایل‌های ذخیره شما نیز در دسترس خواهند بود. حتی نسخه رایگان این سرویس هم به صورت اتوماتیک و لحظه‌ای، فایل‌های ذخیره بازی‌هایتان را به فضای ابری اکانتتان، آپلود می‌کند. از این طریق، می‌توانید با استفاده از هر ایکس باکسی، وارد اکانت خود شوید و به برنامه‌ها و بازی‌هایتان، دسترسی داشته باشید.

2. با استفاده از هارد اکسترنال

شما می‌توانید با اتصال یک هارد USB 3.1 به اکس باکس سری اکس یا اکس باکس سری اس، هر عنوانی که از اکس باکس وان روی آن موجود است را سریعا بازی کنید.

اولین باری که هارد را به دستگاه متصل می‌کنید، با یک پیام فرمت اجباری مواجه می‌شوید. این فرمت برای ذخیره‌سازی بازی‌ها روی هارد، ضروری است. هارد پس از فرمت شدن، فقط به محل ذخیره بازی‌های کنسول شما تبدیل می‌شود و نمی‌توانید کار دیگری با آن انجام دهید. شما همچنین گزینه عوض کردن نام درایو را هم خواهید داشت.

وقتی که درایو فرمت شد، وارد بخش Settings و سپس، منوی System شوید و روی Storage کلیک کنید. در این بخش، باید علاوه بر فضای Internal، نام هارد درایو خود را هم مشاهده کنید. با ورود به بخش فضای داخلی و انتخاب گزینه Move or Copy، می‌توانید لیست بازی‌های خود را ببینید و هر کدام را که دوست دارید، به فضای هارد اکسترنال خود کپی یا منتقل کنید.

بعد از این کار، فقط کافی است که هارد اکسترنال را به اکس باکس سری ایکس یا اکس باکس سری اس خود وصل کنید. پس از مراجعه به بخش My games and apps، می‌توانید تمام بازی‌های ذخیره‌شده روی هارد را مشاهده کنید. می‌توانید از طریق همان فرآیند بالا، بازی‌ها را فضای داخلی سری اکس منتقل کنید. البته بهتر است که فعلا این کار را انجام ندهید. اگرچه می‌توانید بازی‌های اکس باکس وان را از طریق یک هارد اکسترنال بازی کنید، اما نمی‌توانید نسخه‌های نسل بعدی این عناوین را از روی هارد تجربه کنید. به‌روزرسانی‌های جدید این بازی‌ها که از لودینگ سریع‌تر و بهبودهای گرافیکی مختلف بهره می‌برند، به فضای حافظه SSD کنسول نیاز دارند. به همین خاطر، بهتر است که بازی‌های اکس باکس وان را روی هارد نگه دارید و فضای داخلی کنسول جدید را به نسخه‌های نسل بعد این بازی‌ها یا دیگر عناوین و بازی‌های انحصاری نسل بعد اختصاص دهید.

متاسفانه، امکان ذخیره تصاویر و ویدیوهای ضبط‌ شده از بازی‌ها در هارد اطلاعات بازی‌های اکس باکس وان وجود ندارد. برای انجام این کار، یا باید از یک هارد دیگر استفاده کنید و یا به اینترنت متصل شوید. برای مشاهده اسکرین‌شات‌های قدیمی خود، باید از اتصال دستگاه به اینترنت مطمئن شوید و سپس، دکمه Xbox guide را بزنید و با زدن دکمه back و پایین رفتن بین گزینه‌ها، به بخش Show all captures برسید. از منوی فیلترها، گزینه On Xbox Live را انتخاب کنید. اکنون می‌توانید تمام تصاویر و ویدیوهای ذخیر‌شده روی کس باکس وان را مشاهده کنید.

 3. با استفاده از شبکه لوکال

اگر یک هارد اکسترنال ندارید، می‌توانید بازی‌ها را از طریق یک «شبکه محلی» (Local Network) کپی کنید. این راه‌حل البته برای همه بازی‌ها ممکن نیست؛ بعضی از بازی‌ها ممکن است کپی نشوند، اما در این بازی‌ها اصلا در لیست عناوین قابل کپی نمایش داده نمی‌شوند. یعنی حداقل خیالتان از این بابت راحت است که تمام بازی‌های نمایش داده‌شده در این لیست، بازی‌های قابل کپی هستند.

در ابتدا، هر دو دستگاه را روشن کنید و از اتصال آن‌ها به اینترنت مطمئن شوید. به تنظیمات اکس باکس سری اکس بروید و گزینه Network Transfer را انتخاب کنید. در این بخش، باید لیستی از کنسول‌های اکس باکس که به شبکه یکسان سری ایکس متصل هستند را مشاهده کنید. اگر تا به حال چنین کاری را انجام نداده‌اید، احتمالا فقط همان کنسول اکس باکس وان خودتان را مشاهده خواهید کرد. پس از انتخاب کنسول، می‌توانید لیست تمام بازی‌های قابل انتقال از روش شبکه محلی را مشاهده کنید. پس از انتخاب بازی‌هایتان، گزینه Copy Selected را انتخاب کنید. اگر در حین این فرآیند، یک هارد اکسترنال هم به اکس باکس سری اکس وصل باشد، دستگاه از شما می‌پرسد که بازی‌های جدید را به فضای داخلی کنسول می‌خواهید کپی کنید یا به هارد اکسترنال به کنسول متصل شده است

4. از طریق دیسک درایو

در این روش کافیست که دیسک‌های بازی اکس باکس وان را وارد دیسک درایو اکس باکس سری اکس کنید! 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا